Opravy šperků včetně úpravy velikosti

Opravujeme veškerá zlaté i stříbrné šperky. Renovujeme staré šperky s možností výměny nových kvalitních kamenů s certifikátem.

Čištění a leštění šperků

Zlato i stříbro jsou poměrně měkké kovy a tudíž působením okolních vlivů či agresivitou potu a neustálého nošení ztrácí svůj lesk, který mu vyčištěním a následným přeleštěním opět vrátíme.

Rhodiování

Jde o povrchovou úpravu šperků, při které se elektrolyticky nanáší v síle cca 0,25 µm. Jde o ušlechtilý kov ze skupiny platinových prvků , který je velice stálý,tvrdší a více odolný proti vnějším vlivům, jako je světlo, lidský pot oproti zlatu. Z povahy této úpravy však vyplývá, že se jedná jen o jakousi krycí vrstvu, která se ale při pravidelném nošení hlavně vlivem mechanického působení zmenšuje.

Po určité době tak může u nejvíce exponovaných částí šperku dojít k úplnému odstranění tohoto povlaku. Pokovení je pak potřeba obnovit.

Obecně se dá říci, že povlak vydrží nejdéle na náušnicích, tedy v místech kde nedochází k intenzivnímu otěru. Velice důležitým faktorem trvanlivosti pokovení je způsob užívání šperku. Velice často se stává, že se povlak rychle odstraní vzájemným odíráním prstýnků nošených těsně vedle sebe, nebo nošením při manuální práci bez rukavic. 

Výkup zlata

Vykupujeme zlato veškeré barvy i ryzosti, včetně zubních náhrad. Při současném nákupu či závazné objednávce zboží v některé z našich prodejen nabízíme zvýhodněnou výkupní cenu. Z důvodů neustálé se měnící ceny zlata vám výkupní cenu sdělíme přímo v prodejně a nebo na telefonních číslech uvedených v kontaktech.